Pedikúra

Pedikérska starostlivosť o nohy má význam nielen estetický,kozmetický, ale hlavne zdravotníckej prevencie.

Estetická a kozmetická starostlivosť Vám zabezpečí že Vaše nohy budú vyzerať čo najlepšie. Pravidelnou profesionálnou starostlivosťou o nohy možno ochoreniam nôh predísť. Odborne prevedená pedikérska starostlivosť zabraňuje zhoršeniu nepríjemných zmien na chodidlách a zamedzuje bolestiam,včas Vás upozorní na začínajúce problémy. Pravidelne vykonávaná pedikúra môže odstrániť problémy,ktoré by pri zanedbaní mohli viesť i k trvalým následkom. Jej liečebná funkcia spočíva v odstránení drobných nedostatkov a chorôb nôh,akými sú napríklad zarastanie nechtov,odstraňovanie otlakov,kurích ôk a podobne. Pedikúra nenahrádza lekársku starostlivosť pri chorobách nôh,ale veľmi napomáha pri liečbe. Venujte preto starostlivosť aj nohám,tak ako sa pravidelne staráte o vlasy, ruky,tvár,telo aj vaše nohy si zaslúžia rovnakú pozornosť a starostlivosť! Na to aby slúžili svojmu účelu musia byť nohy zdravé.

Pedikúra je rovnako potrebná, ako starostlivosť o tvár či ruky. Ak sa budete o nohy vzorne starať, odmenia sa vám dobrou a vernou službou.Tak ako si zvykneme krémovať ruky a iné časti tela, mali by sme mať na mysli aj naše chodidlá. Veď práca, ktorú pre nás naše nohy robia, je na nezaplatenie. Len si predstavte, koľko krokov denne urobíte, aké rôzne topánky nosíte a čo všetko musia naše nohy vydržať. Doprajte si kvalitné prípravky na ošetrenie nôh doma a určite zaraďte pravidelné návštevy pedikérskeho salóna do svojho programu. Uvidíte, že vaše nohy sa vám za to odvďačia v podobe krásnej a zdravej pokožky i nechtov.

Nohy sú veľmi cenné, preto si zaslúžia našu pozornosť celoročne. Pravidelne udržiavané chodidlá nebolia a správne upravené nechty nerobia nositeľovi žiadne problémy. Pri pedikúre používam špeciálne brúsky,zmäkčovadlá a výživné krémy na záverečnú masáž. Po každom klientovi sú nástroje dezinfikované. Nechty na nohách sa dajú upraviť takým istým spôsobom ako na rukách, či si zvolíte leštenie alebo lakovanie, prípadne či si vyberiete novú generáciu gél-lakov.