Masáž chodidiel

Klasická krátkodobá masáž chodidiel

Táto masáž veľmi príjemne pôsobí na chodidlá. Nôžky si oddýchnu a regenerujú po každodennej záťaži. Masážou sa prekrvujú a jemne zasahujú reflexné body chodidiel.

Vedeli ste že chodidlá tvorí 26 kostí,33 kĺbov a 100 svalov ?

Naše nohy sú prispôsobené na to aby znášali každodennú záťaž (hlavne v podobe nášho tela) a napätie každodenného života. Ale i napriek tomu sa stretávajú s určitými problémami,ktoré mnohé z nich si spôsobujeme sami zanedbanou starostlivosťou a nevhodnou obuvou. Nohy nám umožňujú kráčať, stáť, športovať, behať. Celodenné státie alebo aj pobehovanie a chodenie to všetko je pre nohy záťaž,a obzvlášť ak chodíte na vysokom opätku! Otlaky, bolesti päty alebo brušiek chodidiel, opuchnuté nohy a mnohé ďalšie dokážu riadne znepríjemňovať život. Ale dobrou správou že veľa veciam sa dá predchádzať. Stačí tak málo… a to len sa pravidelne začať starať v týchto pár jednoduchých krokoch.

Reflexná masáž chodidiel

Mnohí ľudia ani nevedia, čo vlastne reflexná masáž je. Nejde len o bežnú masáž. Na chodidlách je zobrazené celé naše telo, sú tam body ,ktoré patria ku konkrétnemu miestu na tele. To znamená, že, akákoľvek zmena na chodidle, hneď signalizuje problém. Pravidelnou masážou sa dá dopomôcť k zlepšeniu daného zdravotného problému a orgány sa harmonizujú. Táto masáž veľmi dobre prospieva aj na psychický stav človeka. Nastáva lepšie prekrvenie organizmu, rýchlejšie sa z tela dostávajú toxíny a lepšie pracujú orgány.