Odborná Pedikúra

 Medicinálna Pedikúra

 

Pedikérska starostlivosť o nohy má význam nielen estetický, kozmetický, ale hlavne zdravotníckej prevencie. Estetická a kozmetická starostlivosť Vám zabezpečí že Vaše nohy budú vyzerať čo najlepšie. Pravidelnou profesionálnou starostlivosťou o nohy možno ochoreniam nôh predísť. Odborne prevedená pedikérska starostlivosť zabraňuje zhoršeniu nepríjemných zmien na chodidlách a zamedzuje bolestiam, včas Vás upozorní na začínajúce problémy. Pravidelne vykonávaná pedikúra môže odstrániť problémy, ktoré by pri zanedbaní mohli viesť i k trvalým následkom. Jej liečebná funkcia spočíva v odstránení drobných nedostatkov a chorôb nôh, akými sú napríklad zarastanie nechtov, odstraňovanie otlakov, kurích ôk a podobne. Pedikúra nenahrádza lekársku starostlivosť pri chorobách nôh, ale veľmi napomáha pri liečbe. Venujte preto starostlivosť aj nohám, tak ako sa pravidelne staráte o vlasy, ruky, tvár, telo aj vaše nohy si zaslúžia rovnakú pozornosť a starostlivosť! Na to aby slúžili svojmu účelu musia byť nohy zdravé.

Footspa.cz – Špičková pedikúra a manikúra v Havířově!

Pedikúra je rovnako potrebná, ako starostlivosť o tvár či ruky. Ak sa budete o nohy vzorne starať, odmenia sa vám dobrou a vernou službou. Tak ako si zvykneme krémovať ruky a iné časti tela, mali by sme mať na mysli aj naše chodidlá. Veď práca, ktorú pre nás naše nohy robia, je na nezaplatenie. Len si predstavte, koľko krokov denne urobíte, aké rôzne topánky nosíte a čo všetko musia naše nohy vydržať. Doprajte si kvalitné prípravky na ošetrenie nôh doma a určite zaraďte pravidelné návštevy pedikérskeho salóna do svojho programu. Uvidíte, že vaše nohy sa vám za to odvďačia v podobe krásnej a zdravej pokožky i nechtov. Nohy sú veľmi cenné, preto si zaslúžia našu pozornosť celoročne. Pravidelne udržiavané chodidlá nebolia a správne upravené nechty nerobia nositeľovi žiadne problémy.

Má obrovskú výhodu v tom, že nemôže dôjsť k žiadnemu poraneniu, nakoľko sa ošetrenie prevádza výlučne bez skalpela. Pedikérka používa profesionálny vysokootáčkový prístroj s odsávaním a nadstavcami rotačných fréz rôznych veľkostí, ktoré kožu veľmi jemne a šetrne ošetria. Jednotlivé frézy hladko kĺžu po koži a vyvolávajú decentné až štekliace pocity. Umožňujú obrusovanie zrohovatenej kože prirodzeným spôsobom a zaručujú, že pri pravidelnom ošetrení sa rast zrohovatenej kože spomalí. Rovnako bezbolestné ošetrenie bolestivých a zatvrdnutých otlakov, kurích ôk, či mozoľov nie je pre medicinálnu pedikúru žiaden problém

 
Ide o procedúru, kde sú chodidlá ošetrované vysokootáčkovým prístrojom. Nadbytočná a zrohovatelá koža – HYPERKERATÓZA, okolie nechtov, skrátenie nechtov je odstraňovaná špeciálnymi frézami, určenými na daný úkon. Je bezpečná, bez poranenia. Pri postihnutých miestach ,ako je kurie oko, otlaky , sú často bolestivé na dotyk, je venovaná pozornosť brúsnymi nadstavcami.
 
 

Suchá pedikúra je vhodná aj pre diabetikov, ako aj pre reumatikov.