Zarastené nechty

Ošetrenie zarastených nechtov – tamponáda

Zarastanie nechta do kožného valu sa odborne nazýva onychokryptóza. Ide o nesmierne bolestivý a nepríjemný stav, ktorý pri neliečení môže viesť až k infekciám. Typický je najmä pre prsty na nohách, zriedkavo však dochádza aj k zarastaniu nechtov na prstoch rúk.
Vedieť viac >>

Šponovanie zarastených nechtov – B/S špony

B/S Špona je osvedčená terapia pre šetrné ošetrenie zarastených nechtov. Jej vlastnosťami je korekcia nechtov a rýchle hojenie spojené z tlaku a protitlaku.
Vedieť viac >>

Šponovanie nechtov metódou Ross Fraser

Ross-fraser špona sa vyrába individuálne z dentálneho drôtu hrúbky 0,4mm alebo 0,5mm. Špona je zachytená na oboch stranách nechtovej platničky (zarasteného nechtu) v strede (±) s omegou, ktorej úlohou je šponovať nechtovú platničku. 
Vedieť viac >>

Šponovanie – PODOFIX

Podofix špona – aktívna nalepovacia špona kombinovaná s drôtikom, prispôsobuje nechtu a v priebehu niekoľkých sekúnd sa môže aplikovať. Až potom sa pomocou zabudovaného šponovacieho drôtiku aktivuje ťah. Týmto sa garantuje vynikajúca forma špony, bezpečné uchytenie na nechte a maximálny výsledok.
Vedieť viac >>

Ošetrenie mykotických nechtov

Postihnutý necht zbrusujeme, aby sa odstránila čo najväčšia časť mykotického napadnutia. Na takto pripravený necht sa aplikujú antimykotiká, ako napr. Canesten masť, Mykored forte krém, alebo klient odchádza na dermatológiu.
Vedieť viac >>